530-936-999 510-838-230
Odszkodowania Konin

Na jakiej zasadzie można ubiegać się o odszkodowania w Poznaniu?

Dochodzenie odszkodowań PoznańKażdemu z nas może się zdarzyć, że skręci nogę na chodniku lub podczas upadku, tak nieszczęśliwie się przewróci, że złamie nogę i wyląduje w szpitalu. Większość z nas nie ubiega się wtedy o dodatkowe odszkodowanie, ponieważ z racji, że nie ma wykupionego ubezpieczenia NNW zakłada, że tego odszkodowania nie otrzyma. Ubezpieczenie NNW należy do grupy ubezpieczeń osobowych, w których ochroną objęte są najcenniejsze dobra np. życie lub zdrowie człowieka. Nie należy jednak mylić tego ubezpieczenia z ubezpieczeniem na życia. Warto się wtedy w danym momencie rozejrzeć. Może powodem naszego upadku był oblodzony chodnik lub kable, które znajdowały się w miejscu, w którym być nie powinny? A może jeszcze coś innego spowodowało nasz upadek? W tym momencie należy dobrze się rozejrzeć i udokumentować swoje otoczenie. Wykonane zdjęcia będą dowodem winy. Być może znajdą się inne dowody winy, wszystko zależy od miejsca wypadku i tego co się tam stało. Istotną sprawą jest też dokumentacja medyczna. Ważne jest żeby w momencie, w którym chcemy ubiegać się o odszkodowanie posiadać dokumenty poświadczające koszt leczenia i rehabilitacji.

Dobrze jest wiedzieć, że jeśli chodzi o szkody powstałe w następstwie zdarzeń drogowych, najmocniejszym dowodem jest protokół policyjny. Jednak w razie jego braku także możemy złożyć wniosek o odszkodowanie, ponieważ się ono nam należy.

Podczas prób uzyskania odszkodowania istotne jest, że musimy dokładnie określić z czyjej winy ponieśliśmy szkodę. W większości przypadków nie jest to jednak takie trudne. Mając już wszystkie te informacje i dokumenty, możemy wystąpić z pozwem sądowym o odszkodowanie. Często dochodzi do ugody i problem znika szybko.

Oczywiście zawiłości prawne i związane z dokumentacją wypadków są czasami dość złożone. Wtedy warto zwrócić się o pomoc do odpowiedniej firmy, która za odpowiedni udział w zyskach (odszkodowaniu) pomoże nam dochodzić swoich roszczeń.

Kontakt

Posada
ul. Chełmońskiego 5
62-530 Kazimierz Biskupi

530-936-999,  510-838-230
kontakt@avatar-sa.pl

Napisz do nas:
Rozumiem, że moje dane osobowe zawarte w wiadomości będą przetwarzane przez AVATAR SPÓŁKA AKCYJNA w celu kontaktu ze mną zgodnie z Polityką prywatności